Největší český blog o úspěšných animovaných sériích Shrek a Kocour v botách

NOVÝ SERIÁL DOBRODRUŽSTVÍ KOCOURA V BOTÁCH!


Ulož.to - sdílej snadno data

Leden 2011

Design 8.0

29. ledna 2011 v 8:49 O blogu
První nový design tohoto roku je tady! Rozhodl jsem se, že letos bude každý design udělán k jednomu dílu Shreka. Tento je samozřejmě k prvnímu Shrekovi a zůstane tu zhruba do konce jara. Potom vás čeká letní design, který bude k filmu Shrek 2.

Nové záhlaví původně vzniklo z tohoto obrázku. Přidal jsem ale do něj víc postav z prvního dílu, konkrétně dračici, Farquaada, perníčka a Pinocchia. Také si všimněte cedule "Pozor zlobr" nebo plakátu "hledá se zlobr," které jsem vylepšil o nápisy v češtině.
shrek4.blog.cz

Doufám, že se všem bude nový design líbit :-)

Shrek: Zvonec a konec - nejlepší scény (videa s českým dabingem)

28. ledna 2011 v 18:28 Shrek: Zvonec a konec Videa
Uživatel z jménem F3ees nahrál na svůj youtube channel čtyři videa s těmi nejlepšími scénami ze čtvrtého dílu Shreka s českým dabingem. Přehát si je můžete níže. Která se vám líbí nejvíc?


Dělej, zařvi!


Shrek se setkává s kocourem


Kocour a perníček


Ostatní scény s kocourem


Shrek: Zvonec a konec - Poslední kapitola je právě v prodeji na DVD a Blu-ray.

Premiéra: Na vlásku

27. ledna 2011 v 16:17 Na vlásku
shrek4.blog.cz
Dnes má v Česku premiéru nový animovaný film od Walta Disneyho - Na vlásku, který se svým humorem velmi podobná našemu Shrekovi. Na vlásku vstupuje do kin i ve 3D!

Popis: Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Rapunzel je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Rapunzel a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů. Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách. Tato komedie je převyprávěním klasické pohádky bratří Grimmů. (zdroj: animsvet.cz)

Trailer:

Plakát:

shrek4.blog.cz
Určitě si někdy udělejte čas a skočte na tento film do kina. Opravdu se povedl.

Shrek 2 - wallpapery (tapety na plochu)

26. ledna 2011 v 17:40 Shrek 2 - EXTRA
Další tapety, tentokrát ke druhému dílu Shreka.

Fanouškovský trailer ke Kocourovi v botách.

22. ledna 2011 v 10:58 Kocour v botách - FILM
NEoficiální trailer k filmu Kocour v botách, který vytvořil jistý fanoušek na youtube. Ve videu uvidíte pouze staré záběry ze Shreka, ale i tak si myslím, že se mu celkem povedl.

První OFICIÁLNÍ trailer ke Kocourovi nás čeká někdy v létě.

Fan video k filmu Kocour v botách. Nejedná se o skutečný trailer!!!

Kocour v botách 3D bude mít českou premiéru 1.12.2011

Anketa 10 - Jaká je tvá nejoblíbenější část filmu Shrek 2?

22. ledna 2011 v 10:37 Shrekoankety
shrek4.blog.cz

Co se vám nejvíc líbilo ve druhém díle Shreka? Anketa v celém článku.

Shrekův zábavní park v Singapuru

21. ledna 2011 v 16:04 Zajímavosti
shrek4.blog.cz
Obrovský zábavní park Universal Studios v Singapuru má část pojmenovanou Far Far away (Za Sedmero horami). Tato část parku je samozřejmě věnovaná příběhům našeho Shreka. Pojďme ji prozkoumat o něco víc...

V parku Far Far away můžete navštívit několik známých míst ze Shrekových filmů - bažinu nebo okouzlující palmovou ulici z království Za Sedmero horami plnou nejrůznější obchodů. Vrcholem toho všeho je 40-metrový hrad, který je věrnou kopií animovaného hradu ze Shreka 2 a 3.

shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz
ATRAKCE V PARKU

Shrek 4D - O této atrakci jsem už toho spoustu napsal zde. Krátký 3D film odehrávající se mezi prvním a druhým dílem Shreka je doplněn o spoustu úžasných "4D" efektů. Pokud si chcete na film zajít, musíte navštívit hrad Za Sedmero horami.

Donkey live - Ineraktivní živé představení založené na technologii digitálního loutkařství.

shrek4.blog.cz
Enchanted Airways - Horská dráha po které vás povozí oslíkova dračice.

shrek4.blog.cz
Magic Potion Spin - Malé ruské kolo, které se nachází ve výrobně lektvarů kmotřičky víly.

shrek4.blog.cz
Fairy Godmother's Juice Bar - Obrovská prodejna, která vypadá jako výrobna lektvarů. Můžete si zde nakoupit spoustu cukrovinek, nápojů, barevných elixírů, hraček a spoustu dalších suvenýrů ze Shrekova světa. 

Goldilocks - Občerstvení u Zlatovlásky.

Friar's - Taktéž občerstvení.

A spoustu dalších...
www.adam-potter.blog.cz
Je to zkrátka ráj pro každého fanouška Shreka. No řekněte, kdo z vás by se tam nechtěl alespoň jednou podívat?

Parky Universal Studios se nacházejí i v Hollywoodu, Orlandu a Japonsku. Žádný z nich ale nejspíš nemá tak velkou sekci o Shrekovi jako v Singapuru. Najdete tu i část parku, která je věnovaná úspěšné animované sérii Madagaskar.

Na závěr fotka kocoura kterého zde můžete i se Shrekem, Fionou a oslíkem potkat.
shrek4.blog.cz


Shrek 3D - tři animace

19. ledna 2011 v 15:30 Ke stažení
Moje první tři animace, které jsem vytvořil. Jsou z bonusového filmu Shrek 3D.
shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz

Anketa 09 - Jaká je tvá nejoblíbenější část filmu Shrek?

15. ledna 2011 v 11:58 Shrekoankety
shrek4.blog.cz
Jaká je tvá opravdu nejoblíbenější scéna z prvního filmu o Shrekovi? Hlasuj v anketě, případně se vyjádři v komentářích.


Shrek - wallpapery (tapety na plochu)

15. ledna 2011 v 9:02 Shrek 1 - EXTRA
Devět krásných tapet na plochu k prvnímu dílu Shreka ve formátu 1024x768Dnes startuje Shrek na TV NOVA!

14. ledna 2011 v 16:02 Ostatní novinky
shrek4.blog.cz

Dnes na Nově konečně startuje maraton Shrekových filmů. Začíná se dnes ve 20:00 samozřejmě prvním dílem. Nova už během týdne vysílala na Shreka spoustu reklam.

Skvělou zprávou také je, že Nova opět odvysílá Shreka se starým dabingem, který je divácky mnohem oblíbenější než nový dabing, který vychází na DVD.

Více informací o tom, kdy budou vysílat další díly Shreka najdete zde.

Na zítřek možná nachystám i pár článků protože vždycky po odvysílání nějakého Shreka v TV tu bývá obrovský nával návštěvníků. :-)

Shrek - STARÝ A NOVÝ DABING. KTERÝ JE LEPŠÍ?

12. ledna 2011 v 18:05 Shrek 1 - EXTRA
Jak to vlastně vzniklo, že Shrek 1 má dva odlišné dabingy?
První díl šel původně do českých kin pouze s anglickým dabingem. Nadabovám byl až poté, co se ho rozhodla odvysílat Česká Televize. V roce 2001 tak vznikl první český dabing Shreka, který je velmi známý, vyšel na VHS a dodnes se vysílá v TV.

Pak ale přišel Shrek 2 a u něj už bylo rozhodnuto, že do kin půjde přímo s českým dabingem. Jenže dabing pro kino mělo na starosti zcela jiné studio než to, které vytvořilo dabing prvního dílu pro ČT. A proto má Shrek 2 zcela jiné obsazení dabérů než v prvním díle. No a toto studio se to rozhodlo řešit tak, že první díl po třech letech jednoduše předabovalo, tak aby aby v něm zazněly stejné hlasy jako ve Shrekovi 2. Vznikl druhý dabing Shreka, který se od prvního liší nejen obsazením ale i překladem dialogů. Na DVD vyšel Shrek právě s tímto dabingem.

V následujícím videu můžete sami oba dabingy porovnat.

STARÝ DABING - TV,VHS
NOVÝ DABING - DVD

BOHUŽEL, STRÁNKA MEGAVIDEO UKONČILA SVOU ČINNOST A VIDEO BYLO SMAZÁNO. POKUSÍM SE HO ZNOVU VYTVOŘIT, PŘÍPADNĚ I ROZŠÍŘIT, ALE BUDE TO NĚJAKOU DOBU TRVAT! JAKMILE JEJ DOKONČÍM, BUDETE O TOM INFORMOVÁNÍ V NOVÉM ČLÁNKU.


V první scéně můžete porovnat rozdílný Shrekův hlas. Také si všimněte jiného překladu, když Shrek vyjmenovává, co všechno může s vesničany provést v prvním a druhém dabingu.

Ve druhé scéně můžete zase porovnat hlas Oslíka a překlad písničky. Tady na plné čáře vyhrává starý dabing. Oslíkova písnička "Chtěl bych být víc než přítel tvůj" je mnohem lepší a známější než ta co ji zpívá v novém dabingu.

Ve třetí scéně uslyšíte rozhovor mezi Perníčkem a Farqaadem. Ve starém dabingu oba dva odříkají znělku Včelky Máji zatímco v novém je nějaká říkánka o pekaři, která není známá a ani moc vtipná.

Ve čtvrté ukázce je naše oblíbená písnička z Dulocu. I zde podle mě vítězí starý dabing. Píseň je zde mnohem lépe přeložená a nejlepší fráze (Kdo se tváří kysele, ten ať jde do prde...Háje) v novém dabingu úplně zaniká.

V páté ukázce uslyšíte dva rozdílné hlasy Fiony a překlady její kletby. V prvním dabingu říká, že ji zaklela sudička, ve druhém, že na ni seslala kletbu čarodějnice. Sudička a čarodějnice, to je snad trochu rozdíl ne?

No a v poslední ukázce opět uslyšíte Shreka, tentokrát jak se připravuje na rozhovor s Fionou.

Nevím jak vy ale podle mě je zcela jistě lepší první starý dabing. Je velká škoda, že na DVD vychází jen ten nový dabing a starý se už téměř nedá sehnat (pokud si ho nestáhnete) Alespoň naše televize si uvědomují, který dabing je lepší a pokaždé vysílají jen ten starý.

Ohlédnutí za DVD Shrek: Zvonec a konec - část 2.

9. ledna 2011 v 16:45 Shrek: Zvonec a konec
Ve druhé části se podíváme na menu a srovnáme českou verzi DVD s americkou.

DVD menu je celkem obyčejné a osobně mě nenadchlo. Přez obrazovku se vám přehrávají různé záběry z filmu a dole máte nabídku. Česká verze se liší akorát tím, že v menu bohužel nenajdete nabídku s bonusy (Special Features)

Pro srovnání - DVD menu ze Shreka Třetího ve stylu divadelní hry.

Menu se speciálními bonusy (pouze na Blu-ray a americké verzi DVD)

A nakonec tu mám dvě verze potisku na DVD. Ten nalevo, který jsem vám ukazoval již minule, je v na české verzi, tedy na té bez bonusů.

Potisk vpravo je z americké verze s bonusy.

Stále mi nejde do hlavy, proč jsem se u čtvrtého Shreka žádných bonusů nedočkali, když přitom všechny předchozí díly Shreka jena DVD mají. Je možné, že tu bonusovou edici nakonec také vydají, nicméně těm co si už film koupili to nebude nic platné.

Shrek 1,2,3 ve 3D

9. ledna 2011 v 10:51 Zajímavosti
shrek4.blog.cz
Po uvedení filmu Shrek: Zvonec a konec do kin ve 3D se tvůrci rozhodli překonvertovat do třetího rozměru i všechny předešlé díly Shreka. Tyto filmy ovšem bohužel nebudou promítány v kinech jak tomu bylo např. u animované série Toy Story, kdy společně s premiérou třetího dílu se v 3D projekci promítali i předchozí díly.

Filmy Shrek, Shrek 2 a Shrek Třetí můžete ve třetím rozměru zhlédnout pouze na Blu-ray 3D přehrávači. V USA je už od listopadu v prodeji nová kolekce pod názvem Shrek: The Complete Colletion, která obsahuje právě tyto tři díly Shreka na 3D Blu-ray.

V České Republice se Shrekovy filmy ve 3D neprodávají. Osobně mi to nevadí. Stejně bych si to neměl na čem přehrát. A lidí kteří mají doma tento Blu-ray přehrávač je hodně málo.

Prohlédněte si obal ke kolekci Shrekových 3D filmů. Více informací najdete zde.
shrek4.blog.cz

Shrek 2,3 na Markíze - 8.ledna 2011

8. ledna 2011 v 10:31 Ostatní novinky
shrek4.blog.cz
Dneska bude na Markíze pořádně "nashrekováno". V 16:30 zde začíná Shrek 2 a to s českým dabingem! Od 20:00 nás potom čeká Shrek Třetí, který je ovšem už nadabován slovensky.

Užijte si den se Shrekem na Markíze a nezapomeňte, že už příští pátek startuje na Nově třítýdení maraton Shrekových filmů! Každý pátek Nova uvede jeden díl Shreka, samozřejmě s českým dabingem! Více informací zde

Exkluzivně: Mapa Shrekova světa

5. ledna 2011 v 18:19 Filmová místa
shrek4.blog.cz
Shrek4.blog.cz přichází s novou exkluzivitou! Dal jsem si tu práci a vytvořil mapu celého Shrekova světa. Snažil jsem se do ní zahrnou místa ze všech Shrekových filmů. Na mapě jsou všechny důležité události popsány a v závorce je uveden i díl ve kterém se odehrály.
Myslím si, že se mapa i z grafické stránky celkem povedla. Doufám, že se vám bude líbit.


Mapu budu časem aktualizovat pokud si vzpomenu na něco co tam chybí nebo pokud na ní objevím nějakou chybu.

Pro zvětšení klikni na obrázek. Otevře se ti stránka kde můžeš dalším klikáním mapu zvětšovat.


POZN. Rozmístění jednotlivých míst na mapě jsem si samozřejmě vymyslel. Nevím kde se přesně co nachází a ani ve filmech to není jasně uvedeno. Největší zmatek v tom udělal film Shrek: Zvonec a konec. Na místa jako Dračí hrad nebo království Za Sedmero horami Shrek v prvním a druhém díle putoval spoustu dnů, možná i týdnů. Jenže ve Zvonec a konec stihl všechna tato místa navštívit běhěm jediného dne! Každopádně na mapě jsem se tyto místa pokusil rozmísit tak aby to odpovídalo všem dílům Shreka.
uloz.to - sdilej snadno data