Největší český blog o úspěšných animovaných sériích Shrek a Kocour v botách

NOVÝ SERIÁL DOBRODRUŽSTVÍ KOCOURA V BOTÁCH!


Ulož.to - sdílej snadno data

Srpen 2010

Shrek z písku

31. srpna 2010 v 19:46 Shrekovo fotoalbum
Nádherné výtvory. U některých byste ani nevěřili, že jsou z písku.
shrek4.blog.cz

shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz

Rozvrhy hodin

31. srpna 2010 v 13:38 Shrek 4 - EXTRA
Zpět do školy se Shrekem. (moje tvorba)

shrek4.blog.cz

shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz

shrek4.blog.cz

Pro další zajímavé věci navštiv rubriku EXTRA

Shrek: Zvonec a konec - Návštěvnost ČESKÝCH kin (6.týden)

26. srpna 2010 v 15:00 Shrek: Zvonec a konec
Nový Shrek již 6 týdnů v českých kinech.

Celková tržba za všechny týdny: 67 307 388 Kč
Celková návštěvnost za všechny týdny: 452 483

shrek4.blog.cz

Kalendáře se Shrekem pro rok 2011

26. srpna 2010 v 11:41 Shrek 4 - EXTRA
Rok 2010 se pomalu ale jistě blíží ke svému konci a tak na internetu už jsou k objednání nové kalendáře se Shrekem pro rok 2011. Všechny jsou samozřejmě k filmu Shrek: Zvonec a konec.  

shrek4.blog.cz
shrek4.blog.cz

K tomuto kalendáři zatím nemáme ukázku, jak vypadá uvnitř.
shrek4.blog.cz


Některé z nich se dají objednat i v ČR a to ZDE

Další kalendáře se Shrekem se dají sehnat pouze v zahraničních eshopech.

Jak to bude s DVD Shrek Zvonec a konec?

25. srpna 2010 v 20:20 Shrek: Zvonec a konec
Shrek Zvonec a Konec je sice v našich kinech teprve víc jak měsíc, v jiných zemích se ale promítá už od května a proto není divu, že se začínají objevovat první informace o vydání Shreka 4 na DVD a Blu-ray. Český distributor FilmCity.cz nás informoval o tom, že předpokládané datum vydání je před vánocemi (cca listopad - prosinec) Přesný termín ale zatím známý není a může se ještě změnit. Doufejme ale, že se ho do vánoc dočkáme. (ideální dárek pod stromeček pro všechny Shrekofanoušky)

Náhledy těchto DVD obalů je pouze orientační, nejsou skutečné!!!

shrek4.blog.cz

shrek4.blog.cz


Pod článkem anketa!


Rampelník byl i ve Shrekovi Třetím

17. srpna 2010 v 16:05 Zajímavosti
shrek4.blog.cz
Rampelník, hlavní záporná postava čtvrtého Shreka byl už v předchozím díle Shrek Třetí! Možná jste to ani nezaregistrovali protože v tomhle díle vypadá úplně jinak.

Rampelník se objevil ve scéně, kdy princ Krasoň přijde do hospody U otráveného jablka a snaží se všechny zlé pohádkové bytosti poštvat proti Shrekovi. Mezi bytostmi sedí i malý mužíček. Krasoň ho osloví: "A co ty, Rumovníku?" Mužíček ho následně opraví: "Rampelníku, pane"


Takže tenhle skřítek s knírem a kloboukem, který není absolutně podobný tomu zlému skřetovi ze Shreka 4 je skutečně Rampelník? Ano.

Jak je ale možné, že se ve čtvrtém Shrekovi tak změnil? Nejpravděpodobnější možnost je ta, že tvůrci při tvorbě Shreka 3 ještě ani netušili, že v dalším díle bude tento skřítek hlavní postava. Ve Shrekovi 4 ho asi upravili aby vypadal skutečně jako zloduch protože tenhle skřítek nevypadá schopen toho co všechno vyvedl ten ve čtvrtém Shrekovi.
shrek4.blog.cz

Shrek - komiksová kniha

15. srpna 2010 v 10:27 Zajímavosti
shrek4.blog.cz
Možná o tom ani nevíte, ale v roce 2003 vyšla i Shrekova komiksová kniha o to dokonce i u nás! Já jsem se o ní dozvěděl teprve nedávno a tak jsem si ji ihned koupil. O čem vlastně ten Shrekův komiks je? To se dočtete v tomto článku.

Komiksová knížka Shrek má celkem 72 stran a skládá se ze tří unikátních příběhů které na sebe navazují. V žádném ze čtyř Shrekových filmů jsme tyto příběhy neviděli a nikde jinde než v této knize je neuvidíte. (Vyjímkou je tak trochu první příběh ale o tom až později)

Komiks vydalo v ČR nakladatelství ComicsCentrum. Autorem příběhů je Mark Evanier, o kresbu se postarali Ramon Bachs, Raul Fernandez.

PŘÍBĚHY V KOMIKSU:

1. První příběh začíná v paláci Lorda Farqaada. Ten se vrací jako duch a snaží se od pohádkových bytostí zjistit kam odjeli Shrek s Fionou. Nakonec zjistí, že jsou na svatební cestě. Za pomocí svého sluhy Theloniouse chce uskutečnit svůj nekalý plán - pomstít se Shrekovi a Fionu připravit o život. Tím by se z ní stal duch a mohla by tak být Farqaadovou ženou. Dokáže Shrek zachránit Fionu před zlým lordem a jeho sluhou? (Tento příběh jsme mohli částečně vidět v krátkem speciálu Shrek 4D)

2. Shrek se vrací do své bažiny která ovšem neskutečné zapáchá. Zjišťuje ale, že zápach nepochází z bažiny ale z lesa. Shrek se s oslíkem vydávají najít původce toho smradu a nakonec ho objeví - stará, plesnivá perníková chaloupka kterou obývá zlá čarodějnice. Shrekovi a Oslíkovi způosobí nemálo problémů...

3.  Shreka s Fionou čeká jednoho rána nemilé překvapení. Do lesa z neznámého důvodu přiteče spousta vody která zaplaví celou Shrekovu bažinu...

OBRÁZKY

Obrázky v komixu jsou kresleny ručně a proto je to oproti klasické Shrekově animace velká změna. Osobně se mi teda zezačátku moc nelíbily ale po nějaké době čtení jsem si na nově nakresleného Shreka zviknul. Mohlo to daopadnout i hůře.DALŠÍ KOMIKSY

V Americe vyšlo i spoustu dalších komiksů se Shrekem. Ten nejnovější je napřiklad Shrek Forever After: The Prequel. Jak už název napovídá, jedná se o prequel k filmu Shrek: Zvonec a konec (prequel znamená, že se děj komiksu odehrává před dějem filmu Zvonec a konec) Na obrázku komiksu vidíme, že v prequelu je už i Rampelník. Myslím, že by to mohl být zajímavé čtení a pevně doufám, že se dalších Shrekových komiksů u nás dočkáme.

shrek4.blog.cz

Shrek: Zvonec a konec - Český dabing

10. srpna 2010 v 7:40 Shrek: Zvonec a konec
www.shrek4.blog.cz

Seznam všech českých dabérů čtvrtého Shreka.

zdroj: www.dabingforum.cz

V českém znění:
Aleš Procházka - Antonio Banderas (Kocour v botách),
Otakar Brousek ml. - Walt Dohrn (Rampelník),
Radovan Vaculík - Cody Cameron (Pinokio),
Zdeněk Štěpán - Conrad Vernon (Perníček),
Martin Zahálka - Jon Hamm (Brogan),
Bohdan Tůma - Regis Philbin (Mabel),
Pavel Rímský - Larry King (Doris),
Stanislav Lehký - Aron Warner (Vlk),
Michal Mařík (Valibuk),
Ernesto Čekan (Kuchtík),
Jana Mařasová (Georgette),
Alice Šnirychová (Griselda),
Jindřich Hinke (prasátko 1),
Ivo Novák (prasátko 2),
Otto Rošetzký (prasátko 3),
Radka Fidlerová (Greca), I
vo Kubečka (Vdoleček),
Milan Slepička (Průvodce),
Jiří Ployhar, Jan Holík,
Lukáš Jurek, Martin Janouš,
Klára Oltová, Hana Czivišová


Velký plakát k filmu Shrek Zvonec a konec v časopisu ABC

9. srpna 2010 v 18:09 Shrek: Zvonec a konec - Plakáty
shrek4.blog.cz

Od 3.srpna je na stáncích v prodeji nové číslo časopisu ABC se skvělým dárkem - velký plakát k filmu Shrek: Zvonec a konec. Vřele doporčuju.

Náhled plakátu:

shrek4.blog.cz

Anketa 07 - Jaký je váš nejoblíbenější film se Shrekem?

9. srpna 2010 v 17:56 Shrekoankety
shrek4.blog.cz
Tahle anketa tu byla už dřív, ale to ještě nevyšel Shrek: Zvonec a konec. Tak ji sem dávám od znova. Třeba někdo po zhlédnutí nového Shreka změnil názor. Anketu najdete v celém článku.
uloz.to - sdilej snadno data