Největší český blog o úspěšných animovaných sériích Shrek a Kocour v botách

NOVÝ SERIÁL DOBRODRUŽSTVÍ KOCOURA V BOTÁCH!


Ulož.to - sdílej snadno data

Prosinec 2009

Shrek 4-D / 3-D (2003)

31. prosince 2009 v 19:27 Ostatní filmy
POZNÁMKA: NEJEDNÁ SE O ČTVRTÝ DÍL SHREKA (ČTVRTÝ DÍL JE FILM SHREK: ZVONEC A KONEC)

rok vydání: 2003
délka: 12 min

shrek4.blog.cz
Shrek 4-D je speciální 4D film, který se promítá jako atrakce v zábavním parku Universal Studios. Film je ve 3D a čtvrtým rozměrem je zde myšleno to, že se s vámi během filmu hýbou sedadla, z plátna na vás vyskakují pavouci a jiné potvory, čekají vás i spršky vody a cítie i různé pachy.

Redaktor z webu idnes.cz tuto atrakci absolvoval a podělil se s námi o zážitky:

Což třeba pohádka? Jedno z kin tu zrovna uvádí film "Shrek 4D". Animovaný film pro děti? To bude pohoda. Usadím se v pohodlném křesle, nasadím si brýle pro sledování trojrozměrného obrazu a pohádka začíná. Po rozkvetlé louce přijíždí kočár a já mám pocit, že drncám ve voze spolu s hrdiny filmu.
Kočár zastaví a pořádně to drcne. A skutečně, křeslo se pode mnou hýbe v souladu s dějem. Ale kdyby jen to! V sále najednou voní ta rozkvetlá louka, pofukuje větřík a když Shrek kýchne, prskne vám to až do obličeje. Snad je to jen voda.
Postupně chápu, proč se kino jmenuje 4D. Obraz je 3D, tak jak jej známe třeba z IMAXu, ale čtvrtým rozměrem jsou tyhle drobné zážitky, jako cákance, plivance, spršky, pachy, svištění větru kolem uší a podobně.
Vrchol představení však doslova nadzvedne celé kino. Na plátně se ze stropu jeskyně spustí hejno hrozivých pavouků a v trojrozměrné iluzi se až příliš realisticky rozbíhá směrem k divákům.
Fofrem zmizí za spodním okrajem plátna, když mi najednou začne něco lézt po nohou! Hrůza! V tu chvíli polovina diváků děsem div nevyletí stropem ven ze sálu. Film šťastně končí a já zjišťuji, že v Hollywoodu to bez adrenalinu prostě nejde.


shrek4.blog.cz

Film také vyšel jako bonus k DVD Shrek. Jeho název je ale pouze Shrek 3D protože na DVD samožejmě nejsou obsaženy zmiňované 4D efekty.

Děj filmu se odehrává mezi prvním a druhým dílem. Shrek a princezna Fiona se chystají na svatební cestu. Drakem sežraný lord Farquaad se vrací jako zlý duch, který chce jejich svatební cestu překazit. Za pomoci svého pomocníka Theloniouse unese princeznu Fionu. Shrek a oslík se ji vydají hledat za vydatné drakovi pomoci. (csfd.cz)


Pokud jste tento krátký film neviděli, můžete si ho stáhnout zde:

S 3D efekty (nutné 3D brýle)

Bez efektů

Hodnocení na CSFD.CZ: 73%

Moje hodnocení: 75%

I přesto, že je tento speciál tak krátký, tak jsem se u něj bavil víc než u vánočního speciálu Shrekoleda. Škoda že jsem to neviděl v tom speciálním 3D kině, mohl to být skvělý zážitek.

Duloc

31. prosince 2009 v 17:29 Filmová místa
Duloc - opevněné město Lorda Farqaada. Jako je Lord samotný je i město až nezdravě čisté a upravené. Pojďme se na něj podívat.

Z dálky

Za Shrekem můžete vidět parkoviště před Dulocem
Vstup do Dulocu je velmi složitý:
Přes turnikety jako do zábavního parku
Což dělá některým čtyřnohým tvorům velký problém:

Všechny budovy jsou udržovány v maximální čistotě
Každého návštěvníka přivítá v dulocu tato skvělá písnička

Vítá Vás Duloc, krásné to město, platí tu zákony, poslouchej turisto.

Nešlapej za čáru, vyhneš se maléru, Duloc, to je príma plac.

Kdo se tváří kysele, ten ať jde prde… háje!

Duloc je… Duloc je… Duloc, to je príma plac!Bažina

31. prosince 2009 v 15:34 Filmová místa
Zahnívající bažina, nakřivo postavená chýše vydlabaná do kmene stromu - to je Shrekův domov. Tady si žil náš zlobr osamocen až do chvíle, než potkal ukecaného oslíka.

Pohled na dům.


Kadibudka, která je z důvodu nahromaděných zlobřích plynů takticky umístěná venku za domem


Shrekova venkovní sprcha.

Cedulemi - NEVSTUPOVAT dává Shrek jasně najevo, že je samotář.


Shrekova jídelna s krbem, kde si připravuje své "pochoutky".


Ložnice - momentálně obydlená vlkem.


Obývák, rovněž již obsazený.


Bažina o vánocích.


Shrekoleda/Shrekovy vánoce (2007)

31. prosince 2009 v 14:14 Ostatní filmy

rok vydání: 2007
délka: 22 min.

Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit
něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu. Obrátí se proto na své přátelé, ale každý z nich má o dokonalých Vánocích vlastní představu. Shrekovy myšlenky o útulné rodinné
oslavě tak vezmou rychle zasvé...

Hodnocení na csfd.cz: 56%

Moje hodnocení: 65%


Shrekoleda se ani nedá považovat za film. Je to spíš taková ani ne půlhodinková epizoda, která sice nemá nijak zvlášť promyšlený děj ale zato se docela pobavíte a navnadíte do vánoční atmosféry. Dívat se na ni dá jen o Vánocích při čekání na Ježíška. Velké plus bych dal skvělému českému překladu (Oslík místo anglických písní zpívá tradiční české koledy, místo krocana se zde mluví o kaprovi atd.)

Shrek: Zvonec a konec - První plakát + EXKLUZIVNĚ V CZ

31. prosince 2009 v 13:20 Shrek: Zvonec a konec - Plakáty


EXKLUZIVNĚ JSEM UDĚLAL ČESKÝ PLAKÁT!

(DON´T COPY!)


Shrek: Zvonec a konec - První trailer s českým dabingem!

31. prosince 2009 v 13:15 Shrek: Zvonec a konec Videa
První upoutávka ke Shrekovi 4 je tady!

Anglicky:S ČESKÝM dabingem ZDE

S ČESKÝMI TITULKY ZDEDabing

31. prosince 2009 v 10:36

Český dabing

POZNÁMKA: U NĚKTERÝCH POSTAV JSOU UVEDENÍ DVA DABÉŘI. TO PROTO, ŽE SHREK 1 MÁ DVĚ VERZE DABINGU.

1.VERZE - Tuto jste mohli slyšet, když vysílali Shreka 1 v TV (ČT,NOVA) Dříve vycházela na VHS. Postavy v této verzi jsou nadabovány zcela jinými hlasy než v dalších Shrekových filmech. Ale i přesto je podle mnohých tato verze lepší.


2.VERZE - Tato novější verze je nadabována STEJNÝMI HLASY jako v dalších Shrekových filmech. Najdete na DVD, v TV se moc neobjevuje. Překlad některých dialogů se ale v této verzi moc nepovedl.

Pusťte si srovnání obou dabingů Shreka ZDE  
ShrekFiona


OslíkKocour

FarquaadKrálovna

Růžena Merunková


Král

Petr Pelzer

KrasoňVílaPerníčekPinocchio
Artuš

Jakub Chromeček

Merlin

Jaroslav Kaňkovský


Princezny:

Pavel Rímský (Doris), Tereza Duchková (Zlatovláska), Natálie Topinková (Šípková Růženka), René Slováčková (Sněhurka), Lucie Benešová (Popelka)

shrek4.blog.cz
RampelníkShrek: Zvonec a konec - o čem to bude?

31. prosince 2009 v 10:04 Shrek: Zvonec a konec


Čtvrtý díl Shreka sice vyjde až v LÉTĚ 2010 ale my už známe přibližný děj filmu!

Shrek (Mike Myers) se začíná cítit příliš usedle. Jakoby ztrácel svého zlobřího ducha. Aby se dostal zpátky do pohody, uzavře dohodu se skřítkem Rumpelníčkem (Paul McCartney). Jenže dohoda se úplně nevyvede a tak se Shrek objeví v alternativní realitě ve které uvidí jak by svět vypadal kdyby se nikdy nenarodil - Oslík (Eddie Murphy) musí tahat káru, z Kocoura v botách Antonio Banderas) se stal tlustý lenoch, z Fiony (Cameron Diaz) je zlá lovkyně zlobrů, Lord Farqaad (John Lithgow) stále žije a království Za sedmero horami vládne lstivý Rumpelníček. Jestli se Shrekovi podaří dát všechno zase do pořádku uvidíme již toto léto.

Shrek: Zvonec a konec bude jako první díl Shreka ve 3D!

LOGO Shreka 4

31. prosince 2009 v 10:01 Shrek: Zvonec a konec - OBRÁZKY
Takto vypadá logo čtvrtého Shreka

+ MOJE ČESKÁ VERZE


Shrek: Zvonec a konec - První obrázek!

31. prosince 2009 v 9:56 Shrek: Zvonec a konec - OBRÁZKY
Historický první fotka z posledního čtvrtého dílu Shreka
Shrek Třetí - INFO

31. prosince 2009 v 8:26 Shrek Třetí
rok vydání: 2007
délka: 93 min.


Shrek a Fiona si žijí celkem šťastně v království Za sedmero horami až do chvíle,kdy začne král žabák Herold umírat a Shrekovi oznámí že on bude jeho nástupcem. Zlobr ale kralovat nechce a jediným dalším nástupcem je Heroldův synovec Artuš, který žije na míle daleko. A tak poté co král zemře, se Shrek,oslík a kocour začnou připravovat na cestu za Artušem. Těsně před tím než odjedou, Fiona Shrekovi oznámí, že je těhotná což Shreka trochu vyvede z míry a dostane strach že mu dítě udělá ze života peklo. Oslík, který už má s dračicí tři malé mutantíky se ho snaží přesvědčit, že děti jsou fajn. Po po dlouhé cestě na lodi nakonec mladého puberťáka Artuše najdou a vydávají se zpět do království. Cestou se ale Shrek s Artiem pohádají a nechtěně zničí kormidlo lodi která se stane neovladatelná, a tak ztroskotají v neznámé zemi. Nezbývá jim nic jiného než se vydat do Za sedmero horami po svých. Narazí ale na dům starého a bláznivého čaroděje Merlina který je pomocí kouzel do království teleportuje. Mezitím Princ Krasoň s ostatnímy zloduchy z pohádek napadnou a ovládnou kráslovství. Fionu s ostatnímy princeznami zavřou do žaláře. Shreka, který jim chtěl pomoci také zatkli. Krasoň s ním měl ale jiné úmysly. Za sedmero horami chystal premiéru jeho dlouho připravované divadelní hry ve které měl být hlavní hrdina on a Shrek, kterého měl během představení skutečně zabít! Naštěstí včas zasáhne Fiona s princeznami kterým se povedlo utéct z vězení. Shreka zachrání, zlé pohádkové bytosti složí zbraně a přidají se k dobru, Krasoň nešťastnou náhodou zemře a Artuš se stane králem. Příběh končí šťastně v bažině kde se Shrekovi a Fioně narodí malá zlobřátka.


Hodnocení na CSFD.cz: 54%

Moje hodnocení: 65%

Trojka skutečně oproti 1 a 2 dost klesla. Už není tak zábavná a během filmu jsem měl několikrát pocit, že se děj už trochu opakuje od předchozích dílů. Ale i tak je tu několik velmi dobrých vtípků a Shrek 3 je přes to všechno celkem dobrá podívaná.

Shrek 2 - trailery

31. prosince 2009 v 7:43 Shrek 2Shrek 2 - INFO

30. prosince 2009 v 19:57 Shrek 2

rok vydání: 2004
délka: 93 min.

Druhý díl začíná přesně tam kde skončil první. Shrek a Fiona se vracejí ze svatební cesty zpět do své bažiny, kde je čeká ne moc milé překvapení. Fionini rodiče - král Herold a královna Lilian zvou novomanželský pár do jejich království Za sedmero horami, aby jim mohli dát požehnání. Háček je v tom, že rodiče vůbec nevědí, že si Fiona vzala zlobra a že se sama stala zlobřiní. I přesto se společně s oslíkem vydávají do království. Jak Shrek předpokládal, Fionini rodiče byly zděšení. Především Herold nebyl ze Shreka vůbec nadšený. Do toho se ještě objevuje Fionina dobrá víla jejíž syn, princ Krasoň měl původně zachránit Fionu a stát se jejím manželem. Jenže Shrek byl rychlejší což se Krasoňovi a víle vůbec nelíbí. Proto vymyslí plán jak se Shreka zbavit. Najmou si místního zabijáka - kocoura v botách který měl Shreka zneškodnit. Nakonec to ale dopadne tak, že se Shrek s kocourem spřátelí. Po nepříjemné hádce s Fionou se zlobr rozhodne jít za dobrou vílou pro radu co dělat, aby s ním jeho manželka byla šťastná.Shrek ale zjišťuje, že dobrá víla není vůbec dobrá ale zlá. Odmítá mu pomoci a tak zlobr ukradne v její továrně na lektvary elixír nazvaný "Šťastný až do smrti" Ten by měl dát novomanžele znovu dohromady a udělat ze Shreka krasavce. To se také stane. Shrek se promění v člověka, z Fiony na kterou lektvar působil také se stala krásná princezna jako v prvním díle a oslík který se omylem taky napil elixíru se proměnil v koně. Ale aby Shrekovi a Fioně tahle podoba zůstala, musí se do půlnoci políbit. To už ale víla vymýšlí další nekalý plán jak dát Krasoně a Fionu dohromady. Naštěstí přichází Shrek který ji včas zastaví a zeptá se Fiony jestli chce v takové podobě zůstat navěky. Fiona ale odmítá. Chce se proměnit zpět ve zlobryni a žít se Shrekem v bažině. Nakonec se usmíří s Heroldem který se nešťastnou náhodou proměnil v žabáka a dá jim požehnání. Zde druhý díl končí...


Hodnocení na CSFD.cz: 83%

Moje hodnocení: 85%

Dvojka je téměř na stejné úrovni jako jednička. Velké plus bych dal hlavně novým skvělým postavám - kocourovi, Krasoňovi, víle. A také písně které ve filmu zazněly jsou perfektní.

Shrek 1 - trailery

30. prosince 2009 v 19:56 Shrek 1
Shrek 1 - INFO

30. prosince 2009 v 18:18 Shrek 1

rok vydání: 2001
délka: 90 min.


Shrek, zelený zlobr, žije sice sám, ale šťastně ve svém domku v bažině uprostřed lesa až do chvíle, kdy se na jeho pozemek nastěhuje nekonečný zástup známých ale i méně známých pohádkových postaviček, které byly vyhoštěny z království nevzhledného a zakyslého Lorda Farquaada. Mezi nimi je i užvaněný oslík který se později stane Shrekovým přítelem. Ve snaze zjednat pořádek a hlavně vrátit klid do svého příbytku Shrek Farquaadovi slíbí, že vysvobodí ze zajetí obávaného draka krásnou princeznu Fionu a přivede mu ji, aby se stala jeho ženou. A tak se Shrek s oslíkem vydávají na nebezpečnou výpravu za splněním slibu. Fionu osvobodí a vrací se zpět k Farquaadovi, aby si ho princezna vzala. Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak. Shrek se s Fionou během zpáteční cesty do sebe zamilují a oslík odhalí princeznino velké tajemství. Fiona je totiž prokletá a každou noc se mění v zelenou zlobryni, přesně takovou jako je Shrek. Jediný způsob jak tuto kletbu zlomit je polibek z opravdové lásky - proto si chce vzít Farqaada. Shrek se ale své lásky nevzdává, přeruší svatbu a Fionu přesvědčí že i jako zlobryně je velmi krásná. A tak se díky polibku se Shrekem Fiona navždy změní v zlobrnyni, uspořádají svatbu a zde jejich první dobrodružství končí.

HODNOCENÍ NA CSFD.CZ : 88%

MOJE HODNOCENÍ: 90%

Jednička je vkutku nejlepší díl! Perfektní děj, vtípky i hudba. Ani sekundu jsem se nenudil.
uloz.to - sdilej snadno data